Dzień Dziecka w Lublinie

Dzień Dziecka

Dzień, jak dzień? Nic podobnego. Dziś tym bardziej nie jest to zwykły dzień, zwykły poniedziałek. To Dzień Dziecka,…

Dzień, jak dzień? Nic podobnego. Dziś tym bardziej nie jest to zwykły dzień, zwykły poniedziałek. To Dzień Dziecka, który jest szczególnym dniem nie tylko dla dzieci. Każdy z nas jest dzieckiem, czy to duży, czy mały w każdym drzemie dziecięca dusza.

Dzień dziecka – nie tylko dla dzieci

1 czerwca to szczególny dzień, nie tylko dla naszych maluchów. Tego dnia wszystko jest inne, zaskakujące i przyjemne. Tego dnia dobrze bawia sie nie tylko dzieci, ale i nasze przedszkolne anioły stróże – wszyscy dorośli, którzy organizują nam ten radosny dzień.

Nasze Panie przygotowały swoim podopiecznym inne niż na co dzień zajęcia i zabawy. Każda zmiana schematu dnia, każda zmiana tego co „zawsze” pobudza do działania i kreatywnych wyzwań nie tylko dzieci ale i dorosłych. Radosne zabawy przygotowane dla dzieci, radośnie wpływają również na dorosłych.

Dzień dziecka – czas hulanek i swawoli

Aby było inaczej niż zazwyczaj przedszkolne zajęcia tego dnia przeniosły sie na plac zabaw. Po pierwsze – pogoda nam dopisała, po drugie – na placu zabaw bezkarnie można śmiecić:), po trzecie – nie ma jak posiłek na świeżym powietrzu.

A jak wyglądało nasze świętowanie?

Po śniadaniu wszystkie grupy ruszyły w podskokach na plac zabaw. A tu – surprise i namioty rozstawione, sprzęt sportowy przygotowany. U samego wejścia przywitały nas kolorowe bańki mydlane (jeśli bańki mogą nas witać). Po wspólnie rozpoczętym czasie świętowania każda grupa ruszyła do innego stanowiska.

Były zabawy sensoryczne w kolorowej masie solnej, poszukiwania „skarbów” w galaretce, zabawy z kulkami hydrożelowymi, malowanie farbami na folii.

Na pozostałych dwuch punktach mogliśmy wyhasać sie przy bańkach mydlanych i zabawach sportowych.

Po wyczerpujących zabawach i zmaganiach ruchowych najstarsze przedszkolaki zjadły obiad pod chmurką i odpoczywały w cieniu drzew.

Dla dobrego zakończenia tego dnia nie mogło zabraknąć na podwieczorek lodów 🙂

1 czerwca minął, ale czy na tym się kończy nasza radosna, przedszkolna codzienność?

Żadną miarą. Chcecie zobaczyć jak mija nam czas – zapraszamy do naszej galerii czy na Fb. Zobaczycie że taki „dzień dziecka”, może być właściwie każdego innego dnia.

Podobne wpisy