Grupa Sówki z Przedszkola Niepublicznego z Oddziałami Integracyjnymi im. bł. Bolesławy Lament w Lublinie, w roku szkolnym 2023/2024 brała udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno-Społecznym “Każdy inny – wszyscy równi”. Zadania były realizowane podczas różnorodnych zajęć. Zrealizowano następujące zadania:

1. W sali przedszkolnej grupy SÓWKI zorganizowano kącik książek bez barier, przeczytano wszystkie prezentowane na zdjęciu (I.5.)

2. W ciągu roku szkolnego opracowano gazetki tematyczne o niepełnosprawnościach (Dzień Zespołu Downa, Dzień Świadomości Autyzmu) (I.2.)

3. Dzieci brały udział w turnieju wiedzy na temat różnych niepełnosprawności (I.9)

4. Cyklicznie – raz w miesiącu poznawaliśmy znaki i alfabet w Polskim Języku Migowym (II.1)

5. Z okazji Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego zorganizowano w grupie zielony dzień (II.4)

6. Kilka razy w miesiącu poranki/popołudnia były wypełnione różnymi zabawami pobudzającymi zmysły (II.😎

7. Podczas zajęć poznawaliśmy jak funkcjonują osoby z Zespołem Downa (II.7)

8. Podczas obchodów Dnia Kropki prezentowaliśmy swoje talenty, z tej okazji powstała galeria prac prezentująca zainteresowania i talenty dzieci (II.13)

9. W miesiącu październiku zapoznawaliśmy się z AAC- dwoje naszych dzieci posługuje się na co dzień komunikacją alternatywną (II.17.)

10. W sali zorganizowany jest kącik z zabawkami sensorycznymi, część z nich zrobiona jest podczas zajęć indywidualnych (II.22)

11. W ciągu całego roku przeprowadzono zajęcia tematyczne o niepełnosprawnościach: o os. niesłyszących, z MPD, niewidomych, z Zespołem Downa, ze spektrum autyzmu, niepeł. ruchową, niepeł. intelektualną, zaburzeniami mowy (III.2)

12. Dzieci z niepełnosprawnościami wraz z innymi dziećmi z przedszkola wzięły udział w przedstawieniu “Rzepka” – prezentacja swoich zainteresowań i talentów (IV.2)

13. Cała społeczność przedszkolna wzięła udział w olimpiadach sportowych – Bieg dla Autyzmu – Niebieskie Igrzyska oraz z okazji Dnia Zespołu Downa – Bieg Kolorowych Skarpet (IV.5)

14. Część dzieci z grupy wzięła udział kolędowaniu w DPS (IV.3lub6).

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *