Przedszkolaki świętują
Maj to miesiąc inny niż wszystkie. NIe tylko do życia budzi sie przyroda – dzieci rónież. To dobry…
Maj to miesiąc inny niż wszystkie. NIe tylko do życia budzi sie przyroda – dzieci rónież. To dobry czas na dobrą zabawę, relaks i nabieranie krzepy fizycznej. To też dobry czas na świętowanie, a okazji co by nie było, jest dużo. Przedszkolaki świętują nie tylko standartowe świeta majowe, ale również z niecodziennymi solenizantami.
Przedszkolaki świętują z pasterzyami lubelskiego Kościoła
Pierwszym z naszych solenizantów jest ks. proboszcz Waldemar. W imieniu całego przedszkola z życzeniami do ks. Proboszcza udały sie Misie. W naszym imieniu wyśpiewały radosne „Sto lat…” i złożyły życzenia.
Sto lat …

Oczywiście, jak można było się spodziewać nie wyszły z pustymi rękami. Z torbą cukierków wróciły do przedszkola. I chociaż wszyscy dbamy o zdrowe zęby, to łakocie od ks. Proboszcza na pewno nam nie zaszkodzą:)
Dobrze, że nasze Misie mają jeszcze przed sobą etap wypadania mleczaków 🙂


Czas na kolejną wizytę. Tym razem przedszkolaki świętują z ks. bp. Stanisławem.
Już 3 dni po jednym „goszczeniu sie”, pora na drugi dzień świętowania. Naszym punktem docelowym tym razem jest Ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 🙂
Życzymy, życzymi … i zdrowia … i błogosławieństwa



Z takimi życzeniami nasi odważni Odkrywcy weszły w progi domu ks. Biskupa.
Ale nie tak szybko.
Bo ks. biksup Stanisław miał wielu zacnych gości i każdy z bukietem kwiatów czekał cierpliwie na swoją kolej. Ks. Biskup wysłuchał naszych życzeń i każdego z osobna pobłogosławił.

8 maja – świętujemy Stanisława
Życzenia – życzeniami, ale…
Na życzeniach sie nie skończyło. Wśród wielu gości znaleźliśmy się również my. Przy obsłudze życzliwego kelnera, nasi Odkrywcy częstowali się słodkimi smakołykami. Oczywiście nie w ich guście łosoś czy hummus na bagietce, ale bajaderka i rurka z kremem już pasowała wszystkim.

Po małej uczcie dla podniebienia wróciliśmy na nasz, zawsze zdrowy 🙂 i niskosłodki obiad.
Kiedy małe ręce wyciagają się z bukietem własnoręcznie zrobionych kwiatów, a usta wyśpiewują – STO LAT, dzieje się coś więcej niż tylko miła uroczystość.

W prostych gestach tkwi mądrość pokoleń, która mówi, że wspólnota rodzi się i zacieśnia właśnie poprzez pamięć i życzliwość do drugiego człowieka. Taka życzliwość i pamięć to pierwszy krok do wdzięczności za obecność, to pierwszy krok, któy otwiera serca i buduje miedzypokoleniowe mosty.
Jak wyglądają nasze uroczystości sami możecie zobaczyć, bo dzieje sie naprawde wiele. Zapraszamy wiec na Fb i do relacji na naszej stronie.
Maj już rozhukał się imprezami, koniec roku już majaczy w oddali, a przed nami jeszcze niemało okazji do świętowania, bo …… zbliżają sie najważniejsze święta – Dzień Mamy i Taty.
