Przedszkolaki świętuja imieniny

Przedszkolaki świętują

Maj to miesiąc inny niż wszystkie. NIe tylko do życia budzi sie przyroda – dzieci rónież. To dobry…

Maj to miesiąc inny niż wszystkie. NIe tylko do życia budzi sie przyroda – dzieci rónież. To dobry czas na dobrą zabawę, relaks i nabieranie krzepy fizycznej. To też dobry czas na świętowanie, a okazji co by nie było, jest dużo. Przedszkolaki świętują nie tylko standartowe świeta majowe, ale również z niecodziennymi solenizantami.

Przedszkolaki świętują z pasterzyami lubelskiego Kościoła

Pierwszym z naszych solenizantów jest ks. proboszcz Waldemar. W imieniu całego przedszkola z życzeniami do ks. Proboszcza udały sie Misie. W naszym imieniu wyśpiewały radosne „Sto lat…” i złożyły życzenia.

Sto lat …

Dobrze, że nasze Misie mają jeszcze przed sobą etap wypadania mleczaków 🙂

Czas na kolejną wizytę. Tym razem przedszkolaki świętują z ks. bp. Stanisławem.

Już 3 dni po jednym „goszczeniu sie”, pora na drugi dzień świętowania. Naszym punktem docelowym tym razem jest Ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 🙂
Imieniny – święto goni święto:)

Życzymy, życzymi … i zdrowia … i błogosławieństwa

Życzymy, życzymi, i zdrowia i szczęścia i błogosławieństwa

Z takimi życzeniami nasi odważni Odkrywcy weszły w progi domu ks. Biskupa.

Ale nie tak szybko.

Bo ks. biksup Stanisław miał wielu zacnych gości i każdy z bukietem kwiatów czekał cierpliwie na swoją kolej. Ks. Biskup wysłuchał naszych życzeń i każdego z osobna pobłogosławił.

8 maja – świętujemy Stanisława

Życzenia – życzeniami, ale…

Na życzeniach sie nie skończyło. Wśród wielu gości znaleźliśmy się również my. Przy obsłudze życzliwego kelnera, nasi Odkrywcy częstowali się słodkimi smakołykami. Oczywiście nie w ich guście łosoś czy hummus na bagietce, ale bajaderka i rurka z kremem już pasowała wszystkim.

Po małej uczcie dla podniebienia wróciliśmy na nasz, zawsze zdrowy 🙂 i niskosłodki obiad.

Kiedy małe ręce wyciagają się z bukietem własnoręcznie zrobionych kwiatów, a usta wyśpiewują – STO LAT, dzieje się coś więcej niż tylko miła uroczystość.

W prostych gestach tkwi mądrość pokoleń, która mówi, że wspólnota rodzi się i zacieśnia właśnie poprzez pamięć i życzliwość do drugiego człowieka. Taka życzliwość i pamięć to pierwszy krok do wdzięczności za obecność, to pierwszy krok, któy otwiera serca i buduje miedzypokoleniowe mosty.

Kultywowanie imienin ważnych dla przedszkolnej społeczności osób to zasiew ziarna, które kiełkuje w dziecięcych duszach i przynosi plon przez całe życie. Bo kto nauczył się w przedszkolu pamiętać o innych, ten poniesie tę pamięć dalej – do rodziny, do przyjaciół, do świata, który tak bardzo potrzebuje prostych, serdecznych gestów łączących ludzi w jedno.

Jak wyglądają nasze uroczystości sami możecie zobaczyć, bo dzieje sie naprawde wiele. Zapraszamy wiec na Fb i do relacji na naszej stronie.

Maj już rozhukał się imprezami, koniec roku już majaczy w oddali, a przed nami jeszcze niemało okazji do świętowania, bo …… zbliżają sie najważniejsze święta – Dzień Mamy i Taty.

Podobne wpisy