Po raz kolejny przyłączamy się do ogólnopolskiej akcji Niebieskie Igrzyska! Już 18 kwietnia organizujemy w naszym przedszkolu zawody sportowe dla wszystkich dzieci.

Niebieskie Igrzyska są formą obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Inicjatorem Igrzysk jest Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka z Gdańska. Celem akcji jest pokazanie, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje drużynowe służą integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi. Zawody są otwarte dla wszystkich dzieci, niezależnie od umiejętności fizycznych czy specjalnych potrzeb. Chcemy, aby każde dziecko mogło cieszyć się zabawą w sporcie!